Menu
شنبه, 04 بهمن,1399

آرشیوخبر

اخبار

کمیته مهارت آموزی در شهرستان خدابنده برگزار شد

منتشر شده در شنبه, 20 دی,1399

کمیته مهارت آموزی در شهرستان خدابنده برگزار شد

کمیته مهارت آموزی شهرستان خدابنده در مورخ 99/10/18 روز پنجشنبه در فرمانداری خدابنده برگزار شد در این جلسه ابتدا پس  از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، آقای مهندس محمدی رئیس مرکز فنی و حرفه ای  سهروردی ضمن خوش آمد گویی خدمت اعضای محترم جلسه ، بر اساس دستور کار جلسه ،  گزارشی از عملکرد آموزشی مرکز در سال 99 به اعضای محترم جلسه ارائه نمودند. ایشان  به معضل بیکاری و تاثیر ویروس کرونا در آموزشهای فنی و حرفه ای اشاره نموده و بر تغییر فرهنگ کار از کارجویی به کار آفرینی تاکید نمودند. همچنین ایشان در ادامه توضیحاتی در خصوص قوانین مرتبط با آموزشهای مهارتی از جمله ماده 110 قانون کار  و لزوم ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه ای جوار گارگاهی و بین کارگاهی و مهارت آموزی به روش طرح دوگانه آلمان و ... ارائه کردند.

    بعد از استماع نقطه نظرات حاضرین  آقای مهندس انصاری مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان  زنجان ضمن عرض سلام به حاضرین جلسه و عرض تسلیت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در زمینه تولید محتوا و آموزش های مجازی در شرایط کنونی کرونا توضیحات مبسوطی ارائه نمودند و تاکید کردند که باید در مرکز و آموزشگاه های آزاد با توجه به شیوع کرونا موارد مذکور رعایت گردد.آقای مهندس انصاری به مواردی از قبیل اهمیت آموزش در زمینه کشاورزی در شهرستان خدابنده با توجه به اینکه این شهرستان قطب کشاورزی  می باشد و همچنین فرصت های شغلی در زمینه خدمات ، ایجاد نیروگاه خورشیدی ، اهمیت it و نیاز به فرهیخته گان در این زمینه و بر همکاری و تعامل بیشتر فنی و حرفه ای با مرکز رشد پرداختند. و سپس فرموند آموزش طرح دوگانه نیز یکی از اهداف اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این استان می باشد که برای مدلسازی این طرح را شروع کرده ایم .

آقای مهندس انصاری در این جلسه همچنین به قوانین مرتبط با آموزش های مهارتی از جمله قانون الزام فراگیری آموزشهای مهارتی برای اشتغال در بنگاه های اقتصادی پرداختند و از فرماندار شهرستان خدابنده خواستند تا این مورد در بنگاه های اقتصادی رعایت گردد. و در زمینه نقش مهارت آموزی در زمینه ایجاد اشتغال و کارآفرینی پرداختند و به مهارت آموختگان کارآفرین برتر کشوری که از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خدابنده می باشد اشاره نمودند.  

  آقای انصاری فرمودند. ضمن رعایت تمام پروتکل های بهداشتی توسط اداره کل و مراکز  تاکنون 4 میلیون عدد ماسک در زمان کرونا توسط این اداره کل تولید شده است.

و در نهایت آقای دکتر بیگدلی فرماندار شهرستان خدابنده ضمن عرض سلام به حاضرین جلسه و عرض تسلیت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بر ضرورت آموزش  مهارت های کشاورزی به کشاورزان  ، کاهش آسیب های اجتماعی و راه اندازی مرکز رشد در مرکز فنی و حرفه ای خدابنده پرداختند.

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
نظرات (0)تعداد نمایش ها (17)

نویسنده: markaz

دسته ها: اخبار

کلمات کلیدی:

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان