Menu
یکشنبه, 06 مهر,1399

آرشیوخبر

اخبار

افتتاح کافه کارآفرینی به‌مناسبت روز ملی کارآفرینی با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان،مدیران کل ادارات، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به میزبانی چهره ماندگار فیزیک کشور

افتتاح کافه کارآفرینی به‌مناسبت روز ملی کارآفرینی با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان،مدیران کل ادارات، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به میزبانی چهره ماندگار فیزیک کشور

حضور مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، مدیران کل ادارات، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در افتتاحیه کافه کارآفرینی به‌مناسبت بزرگداشت روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و به میزبانی پرفسور ثبوتی به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان: به‌مناسبت روز ملی کارآفرینی با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، مدیران کل ادارات، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، کافه کارآفرینی به میزبانی چهره ماندگار فیزیک کشور پرفسور ثبوتی افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان زنجان: به‌مناسبت روز ملی کارآفرینی با حضور محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، مدیران کل ادارات، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، کافه کارآفرینی  به میزبانی چهره ماندگار فیزیک کشور پرفسور ثبوتی افتتاح شد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در خصوص افتتاح این کافه گفت: کافه کارآفرینی مسیری جدید برای رسیدن به اشتغال پایدار است

وی اظهار کرد: نخستین کافه کارآفرینی استان با همکاری دانشگاه علوم پایه و تکمیلی و تعاون کار و رفاه اجتماعی زنجان ایجاد شده است.

محمدرضا انصاری عنوان کرد: در راستای این طرح تجربه‌های موفق کارآفرینان برتر استان زنجان در یک محیط صمیمی به‌راحتی در اختیار جویندگان کار قرار می‌گیرد و ایده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: کارآفرینی و خوداشتغالی تنها راه گره‌گشایی از معضل بیکاری است و باید از ظرفیت کافه‌کارآفرینی برای اشتغال جدید نهایت بهره را برد.

محمدرضا انصاری افزود: اشتغال‌زایی از دغدغه‌های مهم جامعه، خانواده‌ها و جوانان است و دانشجویان باید در کنار تحصیل به مهارت‌آموزی نیز توجه ویژه داشته باشند زیرا دانشگاه‌های ما سرمایه‌های انسانی و معنوی کشورند و باید از این فرصت‌ها کمال استفاده را ببریم. دانشجویی که مهارت داشته باشد کمتر در زمینه اشتغال با مشکل همراه می‌شود و دانشگاه آزاد در این راستا با جدیت وارد شده است.

پنجشنبه, 09 مرداد,1399/نویسنده: markaz/تعداد نمایش ها (24)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: بدون رتبه
دسته ها: اخبار
کلمات کلیدی:
بازدید از کارگاه های آموزشی ، نیروگاه خورشیدی و کارگا ه های تولید ماسک مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده.

بازدید از کارگاه های آموزشی ، نیروگاه خورشیدی و کارگا ه های تولید ماسک مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده.

جناب آقای مهندس سید البرز حسینی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان خدابنده، آقای رامین میرزایی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، آقای امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، آقای مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان و هیئت همراه ایشان، از کارگاه‌های آموزشی ، نیروگاه خورشیدی و تولید ماسک مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده بازدید کردند

درابتدای این بازدیدآقای مهندس جعفرمحمدی ریاست محترم مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 5 سهروردی شهرستان خدابنده ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان نسبت به اهمیت مهارت آموزی پرداختند. سپس آقای مهندس محمدرضا انصاری مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ضمن تبریک هفته ملی مهارت به ارائه گزارش از اقدامات و فعالیت‌های اداره‌کل  پرداخت و به کارگاه‌های تولید ماسک در مراکز اشاره نمود.

در ادامه بازدید مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ما تلاش می‌کنیم شرایط لازم را برای حضور اقشار مختلف جامعه و شهرستان و بهره‌مندی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آنان را برای ورود به بازارکار ترغیب نماییم.

نقش شایسته آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و تاثیر آن در رشد و توسعه اقتصادی، توانمندسازی منابع انسانی، اشتغال‌زایی، استقرار و توسعه عدالت اجتماعی، فقرزدایی و افزایش امید به زندگی بر کسی پوشیده نیست.

بدون تردید نامگذاری سال ۱۳۹۹ از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تحت عنوان سال جهش تولید، مسئولیت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای به  عنوان دستگاه متولی تربیت نیروی انسانی ماهر، توانمند و کار آفرین به‌عنوان پایدارترین و مطمئن‌ترین تکیه‌گاه رونق و شکوفایی تولید را بیش از پیش پراهمیت‌تر نموده است و جامعه عمل پوشاندن به این اهداف نیازمند این است که توسعه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای شتابی مضاعف گرفته و شاهد شکل‌گیری و گسترش یک نهضت فراگیر و همه جانبه مهارت‌افزایی و به تبع آن جهش مهارت آموزش باشیم.

سید البرز حسینی، نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی  نیز با اشاره به لزوم گسترش بحث‌های کارآفرینی و اشتغال در شهرستان گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای باید تلاش کند تا به صورت جدی و با شدت بیشتری به بحث‌های کارآفرینی در شهرستان ورود پیدا کند .

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی در جامعه گفت: ارائه توجیه اقتصادی کارها و گسترش اطلاع رسانی و تبلیغات در خصوص رشته‌های آموزشی به‌ویژه در مناطق روستایی از جمله اقداماتی است که می‌تواند در تحقق فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نامگذاری سال تاثیر گذار باشد و باعث شکوفایی اقتصاد و تحقق این حماسه عظیم و رونق منطقه شود.

در پایان این بازدید در خصوص امکانات مراکز فنی و حرفه‌ای گفت: امکاناتی که در مراکز و کارگاه‌های آموزشی مشاهده شد، نشان از احتمام و تلاش دست اندرکاران آموزش فنی و حرفه‌ای در تجهیز مجموعه به جدیدترین و بروزترین امکانات موجود در بازار و صنایع کشور دارد که این خود فرصتی مناسب برای مردم است تا از این امکانات و آموزش‌ها که بصورت رایگان در اختیار افراد قرار داده می‌شود استفاده مناسب نمایند

پنجشنبه, 09 مرداد,1399/نویسنده: markaz/تعداد نمایش ها (25)/نظرات (0)/ رتبه مطلب: بدون رتبه
دسته ها: اخبار
کلمات کلیدی:
12345678910انتها
دی ان ان